Olgunlar Mahallesi Derneği Açılışı

123Yayladağı ilçesinde kurulan Olgunlar Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (OLGUNDER) için açılış programı düzenlendi.

Olgunlar Mahallesi, Kahve meydanında düzenlenen programda konuşan OLGUNDER Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Türkoğlu, köy halkı arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı arttırmak amacıyla böyle bir dernek açmaya karar verdiklerini belirtti.

Köy dışarısındaki hemşehrilerinin derneğin kurulmasında ciddi katkıları olduğunu söyleyen Türkoğlu, dernek olarak ayrıca köyümüzün sorunlarının, eksiklerinin giderilmesi ve geliştirilmesi için projeler yapıp, Olgunlar’ı ilçenin örnek köyü yapmayı planladıklarını kaydetti.

Olgunlar mahallesine kayıtlı olan ve programa katılan Merkez ValisiLütfullah Bilgin ve Elazığ Vali Yardımcısı Altuğ Çağlar da, derneğin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program, yapılan dua ve yöresel yemek ikramıyla son buldu.

Açılış programına, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Belediye BaşkanıMehmet Kalkan, İlçe Emniyet Amir Vekili İbrahim Yörük, Yayladağılılar Derneği Başkanı Mehmet Yalçın ve çok sayıda vatandaş katıldı

Köyde İftar programı (arefe günü)

 27 Temmuz 2014 Pazar (arefe) günü köyde düzenlenen iftar programına katılımlarından dolayı  hemşehrimiz Merkez Valisi Sayın Lütfullah Bilgin’e, Elazığ Vali Yardımcısı hemşehrimiz Sayın Altuğ Çağlar’a, Yayladağı Kaymakamımız Sayın Turan Yılmaz’a, Yayladağı Belediye Başkanımız Mehmet Kalkan’a ve uzaktan yakından teşrif eden tüm hemşehrilerimize, iftar programında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.  

Diğer resimler için tıklayınız  Continue reading

Yayladağında

Yayladağı’nın ne zengin dili var

Kızlara Kele derler bizim orada

Serin serin esen çam yeli var

Erkeklere bire derler bizim orada

 

Girersen eğer virajlı yola

Durmadan dönersin sağa sola

Kulakları kısa olan oğlağa

Çomu derler bizim orada

 

Continue reading

Olgunlar Köyü Dayanışma Derneği

Olgunlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 20 Haziran 2014 tarihi itibariyle resmi olarak kurulmuştur. Kurucu başkan Mehmet Türkoğlu, Olgunlar Mahalle Muhtarı Fetin Özdemir ve Hasan Osman Çağlar Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek derneğin kuruluş amacı hakkında bilgi verdiler.  Hayırlı olsun. Dernek adına açılan hesap numarası iban no: Ziraat Bankası Yayladağı Şubesi: IBAN NO : TR290001000366688329595001

Continue reading

Köy Foto

Deneme resim sayfası